Doorheen de jaren hebben steeds meer projecten die door het Fonds Pascal Decroos gesteund werden journalistieke prijzen gewonnen - in Vlaanderen en Nederland, maar ook verder van huis. Daar zijn we erg trots op. De prijzen tonen aan dat er wel degelijk nood is aan financiering van kwaliteitsvolle onderzoeksjournalistiek. We zetten de werkbeurzen in kwestie hier op een rijtje.

Jaar Journalist(en) Project Prijs Gewonnen?
2019 Anne Reijniers, Nizar Saleh Mohamedali, Paul Shemisi Betutua, Rob Jacobs Faire-Part RIDM Montréal International Documentary Festival - Prix Meilleur Documentaire international Gewonnen
2019 Lennart Stuyck, Maarten Stuyck, Bram Conjaerts, Maarten Bernaerts Er was eens... Ensors - beste documentaire TV Genomineerd
2019 Daniel Lambo Ademloos  Ensors - beste documentaire film Gewonnen
2019 Kristof Bilsen Mother  Diverse filmfestivals (Sheffield, Gent, Chicago,...) Genomineerd
2019 Ruben Brugnera & Michaël Merrigan Fraude in de zorg Belfius Persprijs Genomineerd
2019 Jozef Devillé No friends but the mountains

Best short Documentary op Beloit International Film Festival (USA)

Gewonnen
2017 Nina Landau Lon Best Short Documentary
IDFA
Genomineerd
2017 David Bert Joris Dhert And The Tree Will Speak Again Social Art Award 2017 Genomineerd
2016 Lucas Destrijcker Woelige Kaukasus Journalist voor de Vrede Genomineerd
2016 Daan Ballegeer De versplintering van het werkgeverslandschap

Belfius Persprijzen, categorie financiële
en economische pers

Genomineerd
2016 Jan Antonissen SPUL Prijs voor beste tv-documentaire
Docville (Leuven)
Gewonnen
2015 Jeroen Janssen & Hilde Baele Geronimo en Ché De Plastieken Plunk Genomineerd
2015 Anoek Nuyens & Lynn Berger Dossier Staatsgeheimen De Loep Aanmoedigingsprijs Genomineerd
2015 Tina De Gendt Turkije aan de Leie Davidsfonds Geschiedenisprijs 2015 Genomineerd
2014 Teodora Ana Mihai Waiting for August Best Documentary op het
Karlovy Vary Film Festival (Tsjechië)
Gewonnen
2014     Best International Feature Award
op Hot Docs (Canada)
Gewonnen
2014    

Best International op het Antenna
Documentary Film Festival (Australië)

Gewonnen
2014     Best International op het Hot Springs
Documentary Film Festival (US)
Gewonnen
2014     European Film Award for Best Documentary Genomineerd
2014     Best International op het
Bergen International Film Festival (Noorwegen)
Gewonnen
2014     Best Documentary op het Budapest
International Film Festival (Hongarije)
Gewonnen
2014     Best International Film Award op het
Valdivia International Film Festival (Chili)
Gewonnen
2014 Elien Spillebeen Backup Butembo Award of Excellence op het
Indie Fest in Californië
Gewonnen
2014     Best Documentary Feature at
The Los Angeles Movie Awards
Gewonnen
2013 Hanne Phlypo &
Catherine Vuylsteke
The art of becoming Ensor voor beste docu
ilmfestival Oostende
Genomineerd
2013     Grand Prix du Festival des Libertés Gewonnen
2013     Prix RTBF op het Festival des Libertés Gewonnen
2013 Wim Van den Eynde &
Luc Pauwels
De Keizer van Oostende De Loep, categorie tekstuele productie Genomineerd
2013 Pascal Verbeken Grand Central Belge Tiplijst AKO Literatuurprijs Genomineerd
2013     Bob den Uyl Prijs Genomineerd
2013 David Van Reybrouck Congo. Een geschiedenis Prix Mahogany, catégorie Essai Gewonnen
2012     Prix Lire, catégorie Histoire Gewonnen
2012     Prix du Meilleur Livre Etranger Gewonnen
2012     Prix Médicis Essai Gewonnen
2012     NDR Kultur Sachbuchpreis Gewonnen
2011     Beste Boek Nationaal, Hyundai
Cutting Edge Awards
Gewonnen
2010     Libris Geschiedenisprijs Gewonnen
2010     AKO Literatuurprijs Gewonnen
2012 Rudi Rotthier De lont aan de wereld Vlaamse Noord-Zuidpersprijs Gewonnen
2012 Luk Dewulf & Inge Wagemakers Exit Concentratie Belfius Persprijzen, categorie lokale pers Gewonnen
2012 Korneel De Rynck De tuin van Tito Bob den Uyl Prijs Genomineerd
2012     De Groene Waterman Publieksprijs Gewonnen
2012 Edwin Koopman De oliekoning Bob den Uyl Prijs Genomineerd
2012 Raf Custers & Greet Bauwens Lithium, een vloek of een zegen voor Bolivië Persprijs Duurzame Ontwikkeling Gewonnen
2012 Hanne Phlypo &
Catherine Vuylsteke
Silent Stories Prijs voor de Mensenrechten
filmfestival 'Vues d'Afrique'
Gewonnen
2011     Beste docu filmfestival 'El Lugar Sin Limites' Gewonnen
2011 Nico Schoofs & Filip Michiels De Belgo-Braziliaanse bouwmaffia Citi Journalistic Excellence Award Gewonnen
2011 Lisa De Bode De stille revolutie Dick Scherpenzeel Aanmoedigingsprijs Gewonnen
2011 Dirk Tieleman Leven in Afghanistan De Loep, categorie tekstuele productie Genomineerd
2010 Mathias Bienstman &
Berber Verpoest
Zwijggeld - Reynders spot met parlement De Loep Aanmoedigingsprijs Gewonnen
2010 Irene Van Der Linden & Nicole Segers Het einde van Europa Prix du Livre Européen Genomineerd
2010     Bob den Uyl Prijs Genomineerd
2010 Ine Roox Afrika van de Hoop Prijs Filip Decock Gewonnen
2010 Filip Michiels & Isabel Pousset De business achter de businessprostitutie in Dubai Citi Journalistic Excellence Award Gewonnen
2009 Teun Voeten Narco Estado Zilveren Camera Gewonnen
2009 Bette Dam Expeditie Uruzgan Dick Scherpenzeelprijs Genomineerd
2009 Steven Vandenbergh &
Johan Denis
Eén arts, twee petjes De Loep Aanmoedigingsprijs Gewonnen
2009 Nick Hannes Red Journey / Wit-Rusland Nikon Press Photo Award Gewonnen
2010 Pascal Verbeken Arm Wallonië Prix du Livre Européen Genomineerd
2008     ABN Amro Prijs Genomineerd
2008     M.J. Brusseprijs Gewonnen
2008 Faroek Özgünes &
Jeroen Wils
De plantage Dexia Persprijs, categorie televisiepers Gewonnen
2007 Marleen Teugels &
Nico Krols
Asbest, de seriemoordenaar De Loep, categorie tekstuele productie Gewonnen
      Dexia Persprijs, categorie schrijvende pers Gewonnen
2006 Zakeus Chibaya Vluchten kan niet meer, terugsturen wel International Award for Solidarity with Refugees Genomineerd
2006 Rudi Vranckx, Ina Maes
& Inge Vrancken
Geesten van het avondland ABN Amro Publieksprijs Gewonnen
2005 Kristof Clerix Buitenlandse inlichtingendiensten in België De Loep Aanmoedigingsprijs Genomineerd
2004 Rudi Rotthier De Koranroute Bob den Uyl Prijs Gewonnen
2004 Hans Brockmans
& Wouter Rawoens
Van Dortmund naar Zhangjiagang Dexia Persprijs, categorie
financiële en economische pers
Genomineerd
2004     Citi Journalistic Excellence Award Gewonnen
2002 Karl Martens We blijven erin geloven Dexia Persprijs, categorie televisiepers Gewonnen
2002 David Van Reybrouck De Plaag Debuutprijs Gewonnen
2002     Gouden Uil Literatuurprijs Genomineerd
2001 Raf Custers Cri d'alarme au Kivu Signis Award Genomineer